image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження

12 жовтня 2016 р. в Національному науковому центрі «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» пройшов обласний науково-практичний семінар на тему «Невідкладні заходи щодо попередження поширення африканської чуми свиней у свинарських господарствах та недопущення заносу збудника нодулярного дерматиту великої рогатої худоби в скотарські господарства Харківської області»

Семінар організований Харківською обласною державною адміністрацією за участю Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини».



На семінарі були присутні заступники голів райдержадміністрацій, представники сільських та селищних рад, територіальних органів Держпродпотребслужби, ветеринарні лікарі та вчені.

З вступним словом до присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Беккер Марк Львович. Він зазначив що керівництво районів, селищ, сіл і міст, де немає спалахів АЧС, має забезпечити дотримання всіх запобіжних заходів щодо нерозповсюдження хвороби.

У виступі в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Тертишника Олександра Валентиновича було розкрито епізоотичну ситуацію на території Харківської області, України та країнах Європи щодо африканської чуми свиней, поширення нодулярного дерматиту великої рогатої худоби в країнах Європи та ризики занесення захворювання на територію України



Директор ННЦ «ІЕКВМ», академік НААН Борис Тимофійович Стегній своїй доповіді розкрив роль ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» в науковому супроводі ветеринарного забезпечення тваринництва та запропонував систему невідкладних заходів щодо попередження поширення збудника африканської чуми свиней у свинарських господарствах, а також напрями наукового супроводу проблеми в Україні.

Аналіз ризиків та невідкладні заходи щодо попередження заносу збудника нодулярного дерматиту великої рогатої худоби в скотарські господарства Харківської області представив заступник директора ННЦ «ІЕКВМ» з наукової роботи професор Герілович Антон Павлович.

У своєму виступі директор Інституту тваринництва НААН, член-кореспондент НААН Руденко Євген Володимирович розкрив питання щодо моніторингу якості сирого молока у контексті ранньої діагностики захворювань корів та якості кормів як запоруки здоров'я тварин.



На завершення семінару відбулася плідна дискусія щодо вищеозначених питань, у якій прийняли участь керівники районних державних адміністрацій та фахівці Держпродспоживслужби. Зокрема, фахівці обговорили заходи, спрямовані на ліквідацію збудника африканської чуми свиней на території Дергачівського, Харківського та Чугуївського районів, також були підняті питання компенсації за ліквідоване поголів'я свиней.