Фундаментальні та прикладні дослідження
18 лютого 2014 р. у м. Харкові Національним науковим центром «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» спільно з Харківською державною зооветеринарною академією за підтримки Національної академії аграрних наук України та Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Науково-практичні аспекти щодо запобігання заносу та поширення збудника африканської чуми свиней».
У роботі семінару прийняли участь 137 фахівців Головних управлінь ветеринарної медицини областей України, регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини, ветеринарні лікарі свинарських господарств, у тому числі, дослідних господарств мережі НААН, провідні вчені наукових установ у галузі особливо небезпечних хвороб тварин.
З привітальним словом до учасників семінару звернулись Президент НААН, професор, академік НААН В.Ф. Петриченко та Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації з економічних питань та питань агропромислового комплексу Ю.А. Сапронов.
В.Ф. Петриченко у своєму виступі «Завдання ветеринарної науки в контексті вирішення проблем продовольчої безпеки України» зупинився на питаннях щодо ключових складових розвитку тваринництва в умовах інноваційно-інвестиційної моделі реформування АПК; глобальних факторів, що впливають на продовольчу безпеку; реалізації стратегії розвитку аграрного сектору економіки та базових принципах законодавства МЕБ, ВООЗ, ФАО, ЄС стосовно продовольчої безпеки харчових продуктів; структури ринку ветеринарних препаратів в Україні.
Виступ Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України – Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, кандидата ветеринарних наук В.М. Горжеєва був присвячений питанням епізоотичного стану щодо АЧС у світі, на кордонах з Україною та нагальним завданням Державної ветеринарної служби.
З розгорнутою змістовною доповіддю «Аналіз факторів ризику можливого заносу та поширення збудника АЧС і пропозиції щодо наукового супроводу проблеми в Україні» виступив директор ННЦ «ІЕКВМ», доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН і РАН Б.Т. Стегній.
Академік-секретар відділення ветеринарної медицини НААН, професор, член-кореспондент НААН М.С. Мандигра у своєму виступі зупинився на питаннях вирішення проблем біобезпеки та біозахисту в контексті контролю особливо небезпечних захворювань тварин.
Виступили з доповідями провідні вчені ННЦ «ІЕКВМ» А.І. Завгородній – заступник директора ННЦ «ІЕКВМ» з наукової роботи та інноваційної діяльності, професор, член-кореспондент НААН; А.П. Герілович – заступник директора ННЦ «ІЕКВМ» з наукової роботи, доктор вет. наук; А.І. Бузун – зав. лабораторії з вивчення хвороб свиней ННЦ «ІЕКВМ», кандидат вет. наук; Р.О. Кучерявенко – зав. відділу вірусології ННЦ «ІЕКВМ», кандидат вет. наук.
У їх виступах були висвітлені питання щодо молекулярно-генетичних методів досліджень в системі контролю АЧС та інших емерджентних захворювань свиней; світового досвіду контролю та ліквідації АЧС; сучасних проблем протиепізоотичних заходів у євразійському нозоареалі; досвіду співпраці з міжнародними науковими центрами в системі контролю АЧС; ролі дезінфекції в системі протиепізоотичних заходів при АЧС та ін.
Начальник Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області М.В. Мартиненко представив інформацію щодо проведення протиепізоотичних заходів в осередках спалахів АЧС у Луганській області.
Також зі змістовними доповідями виступили М.П. Ситюк, зав. науково-дослідного центру по вивченню класичної чуми свиней ІВМ НААН, кандидат вет. наук; В.П. Романенко, зав. лабораторії імуногенетики ентеровірусів свиней ІВМ НААН, академік НААН; М.В. Бабкін, зав. відділу біотехнології і контролю вірусних препаратів ІВМ НААН, кандидат вет. наук; Ю.О. Приходько, проректор з наукової роботи ХДЗВА, член-кореспондент НААН та інші.
Всього на семінарі було зроблено 17 доповідей. Відбулось їх активне обговорення.
В рамках семінару було розгорнуто виставку інноваційних розробок ННЦ «ІЕКВМ», представлено наукові видання та рекламні матеріали інституту.
Шановні колеги! ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» запрошує вас взяти участь в міжнародній науково-практичної конференції «СУЧАСНІ АСПЕКТИ НАУКОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ВЕТЕРИНАРІЇ В КОНТЕКСТІ КОНТРОЛЮ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ТВАРИН», присвяченій 75-річчю від дня народження академіка НААН, директора ІЕКВМ у 1999–2001 рр. ПОЛІНИ ПАВЛІВНИ ФУКС, яка відбудеться в онлайн форматі 19 листопада 2024 року
Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс на зайняття посади директора Дослідної станції епізоотології ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини»
Шановні студенти, аспіранти, докторанти та молоді науковці! Національний науковий центр «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» запрошує вас взяти участь в онлайн-конференції аспірантів і молодих вчених у сфері Єдиного здоров’я та біотехнології "VetBioConnect" яка відбудеться 3-4 червня 2024 року
ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» оголошує прийом до аспірантури на 2024 рік за фахом: 211 ветеринарна медицина; 091 біологія
Передвиборча програма кандидата на посаду директора НННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», доктора ветеринарних наук, професора Палія Анатолія Павловича
Повідомляємо, що збори колективу наукових працівників та вибори директора ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» відбудуться 20 березня 2024 року о 12 годині за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 83
Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс на зайняття посади директора ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини»
Шановні колеги! З сумом повідомляємо, що 12 грудня 2022 року перестало битися серце доктора сільськогосподарських наук, професора, професора кафедри Державного біотехнологічного університету Андрія Павловича Палія, брата нашого шановного співробітника, патріота, воїна ЗСУ, доктора ветеринарних наук, професора Анатолія Павловича Палія. Висловлюємо щирі співчуття сім'ї, близьким та рідним Андрія Павловича! Світла йому пам'ять!
Щодо співпраці ННЦ «ІЕКВМ» та Національного ветеринарного дослідницького інституту в Пулавах (Республіка Польща)
Привітання директора ННЦ "ІЕКВМ" академіка НААН Б. Т. Стегнія з Новим Роком і Різдвом Христовим
Підписання Меморандумів про співпрацю з Держпродспоживслужбою України
12 листопада 2021 р. відбулось підписання договору про науково-дослідне співробітництво між ННЦ «ІЕКВМ» та ННЦ «ХФТІ»
Звернення Президії Національної академії аграрних наук України до вчених, працівників наукових установ і державних підприємств Академії та громадськості
«ДЗПТ-2» — високоефективний дезінфекційний засіб з широким спектром біоцидної дії, у тому числі щодо вірусу АЧС і коронавірусів птиці та великої рогатої худоби