image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження

Науково-практичний семінар для фахівців ветеринарної медицини та працівників тваринницьких господарств Черкаської області «Система забезпечення епізоотичного благополуччя галузі тваринництва, сучасні методи діагностики та профілактики інфекційних хвороб»

19 лютого 2015 р. Національним науковим центром «Інститутом експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» спільно з Черкаською дослідною станцією біоресурсів ІРГТ НААН, Головним управлінням ветеринарної медицини в Черкаській області та Департаментом агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації проведено науково-практичний семінар для фахівців ветеринарної медицини та працівників тваринницьких господарств Черкаської області. Форум відбувся на базі Черкаської дослідної станції біоресурсів Інституту розведення та генетики тварин НААН ім. М.В. Зубця.У роботі семінару прийняло участь близько 110 фахівців галузі тваринництва, зокрема керівники та співробітники Департаменту агропромислового розвитку та Головного управління ветеринарної медицини Черкаської области, районних лікарень і лабораторій ветеринарної медицини регіону, Черкаської дослідної станції біоресурсів ІРГТ НААН, ДП ДГ «Драбівське», а також очільники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області.

Із привітальним словом до учасників заходу звернулись віце-президент НААН, академік НААН М.І. Бащенко, директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації І.Л. Колодка, заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Черкаській області В.В. Маломуж, академік-секретар відділення ветеринарної медицини НААН, член-кореспондент НААН М.С. Мандигра та в.о. директора Черкаської дослідної станції біоресурсів ІРГТ НААН О.В. Бойко.Семінар проходив у форматі пленарної сесії. Директор Національного наукового центру “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”, доктор вет. наук, професор, академік НААН Б.Т. Стегній у своїй доповіді висвітлив актуальні напрями науково-інноваційного супроводу щодо забезпечення протиепізоотичних заходів у тваринництві. При цьому основна увага була приділена завершеним розробкам ННЦ «ІЕКВМ», що впроваджуються або готові до впровадження в практику ветеринарної медицини.Зі змістовними презентаціями виступили заст. директора, доктор вет. наук, професор, член-кор. НААН А.І. Завгородній; заст. директора, доктор вет. наук А.П. Герілович; доктор вет. наук, професор, член-кор. НААН О.Т. Куцан, а також завідувачі профільних лабораторій ННЦ «ІЕКВМ» – кандидати ветеринарних наук С.К. Горбатенко, Д.В. Музика, О.В. Обуховська, Р.О. Кучерявенко, А.І. Бузун, Д.В. Гадзевич, В.І. Болотін та А.В. Євтушенко.

На семінарі також виступили директор ІВМ НААН, доктор вет. наук С.А. Ничик та співробітники інституту, кандидати ветеринарних наук О.Є. Айшпур та В.В. Уховський.

У доповідях науковців було представлено інформацію щодо вітчизняних імпортозаміщуючих конкурентоздатних засобів захисту тварин, розроблених науковцями НААН, напрямів науково-інноваційного супроводу протиепізоотичних заходів у тваринництві, науково-практичних аспектів систем контролю благополуччя скотарських господарств щодо туберкульозу, паратуберкульозу, лейкозу, бруцельозу, ієрсиніозу, сальмонельозу, кампілобактеріозу, лептоспірозу та основних вірус-бактерійних інфекцій молодняку сільськогосподарських тварин та птиці. Також були висвітлені проблеми контролю якості та безпечності кормів для забезпечення ефективного ведення тваринництва. Особлива увага була приділена застосуванню сучасних засобів епізоотологічного моніторингу, ранньої діагностики та профілактики інфекційних хвороб тварин, створених на основі молекулярних, клітинних та нанобіотехнологій.У презентаціях ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» також були змістовно викладені основні напрями ветеринарного забезпечення в бджільництві та рибництві, проблеми патології відтворення сільськогосподарських тварин та шляхи їх вирішення, питання метаболічних захворювань тварин з високим генетичним потенціалом продуктивності, а також сучасні аспекти наукового супроводу контролю паразитарних хвороб у тваринництві.

Доповіді викликали значний інтерес у фахівців галузі тваринництва. Також науковці ННЦ «ІЕКВМ» прийняли активну участь у обговоренні матеріалів доповідей та перспективних напрямків спільної роботи із сільськогосподарськими підприємствами Черкаської області.