image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження

ЛАБОРАТОРІЯ З ВИВЧЕННЯ БРУЦЕЛЬОЗУЗавідувач лабораторії:
БОЛОТІН Віталій Ігорович, кандидат ветеринарних наук, с.н.с.
тел.: (057) 707-20-11
vbolotin@hotmail.de

Лабораторія вивчення бруцельозу була заснована в 1928 р. Упродовж всього періоду функціонування основним напрямком роботи лабораторії було проведення епізоотологічного моніторингу, розробка та впровадження засобів діагностики та заходів профілактики і контролювання бруцельозу тварин в Україні. За активної участі співробітників лабораторії була розроблена та впроваджена система боротьби з бруцельозом, що зробило можливим оздоровлення тваринництва та забезпечення стабільного благополуччя щодо цієї небезпечної хвороби на території України.

Співробітниками лабораторії були розроблені основні нормативні та методичні документи, які використовуються фахівцями Держпродспоживслужби України в системі протиепізоотичних заходів щодо бруцельозу тварин. Колективом лабораторії розроблено та впроваджено у виробництво широкий перелік засобів для діагностики та профілактики бруцельозу, інфекційного епідидиміту баранів, а також хвороб, від яких необхідно диференціювати бруцельоз, а саме – ієрсиніозу, кампілобактеріозу та хламідіозу тварин.Напрями наукових досліджень:


Області експертизи: епізоотологічне обстеження, бактеріологічні та серологічні дослідження (бруцельоз, інфекційний епідидиміт баранів, ієрсиніоз, кампілобактеріоз, хламідіоз, лістеріоз).

Основні розробки лабораторії вивчення бруцельозу

Діагностичні засоби:

Засоби специфічної профілактики


Лабораторія має дозвіл на роботу зі збудниками інфекційних хвороб другої групи патогенності та акредитована за стандартами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (сфери акредитації: серологічні діагностика – визначення антитіл до збудників бруцельозу, інфекційного епідидиміту баранів, хламідіозів, кампілобактеріозу та ієрсиніозу тварин; бактеріологічні дослідження: ізолювання культур мікроорганізмів та визначення чутливості до антибіотиків). Співробітники лабораторії приймають участь у щорічних профтестуваннях з бруцельозу та хламідіозу тварин, організованих референс-лабораторіями Міжнародного епізоотичного бюро.